Логотип
Миколаївська обласна філармонія
   
   
   
Новини | Про нас | Діяльність | Артисти | Наші зірки | Зворотній зв'язок
 
Наша діяльність (4 квартал 2017 року)
 
 

В цьому розділі Ми раді представити Вашій увазі інформацію про діяльність колективів Миколаївської обласної філармонії, що буде представлена у фото- та відеоформаті з деяких відповідних концертів.

19 листопада 2017 року
 

Солісти Одеської обласної філармонії подарували миколаївцям чудовий вечір. Міхаіл Ксіда (кларнет), заслужена артистка України Віола Демидова (фортепіано), Віктор Гушенко (контрабас), Андрій Гончаров (ударні), Дмітрій Земський (гітара) презентували програму з творів Джорджа Гершвіна, Бенні Гудмена, Астора П`яццолли, Нунціо Ортолано, Пакіто де Рівери, Дмитра Земського. Мелодійна, іноді з присмаком пристрасті, легка для сприйняття музика насправді є технічно дуже непростою. Тонке нюансування, складні ритми, віртуозність пасажів, цікава імпровізація завжди є насолодою для гурманів від музики. Цього разу саме так і було. Час концерту сплинув непомітно і швидко, залишив по собі приємні почуття і бажання ще не однієї такої ж зустрічі.

 
19 листопада 2017 року
 

Неокласика - цілком самостійний напрям в музиці кінця ХХ - начала XXI століття. Вона звучить в кінофільмах, театральних постановках і концертних залах. Її виконують відомі та популярні музиканти. Витоки неокласики - в кращих традиціях минулого. Вона поєднує мінімалізм, експресію та гармонію і здатна пробудити в кожній людині феєрію почуттів. Її іноді називають «музикою Всесвіту», але це зовсім не музика для інтелектуалів. Вона дійсно часто неймовірна, чарівна, нез'ясовна і її можна слухати годинами безперервно. В душі людини вона викликає безліч відчуттів, примушує переживати буквально кожну музичну фразу. Тому її із задоволенням слухають і поважні пані, і цілком сучасні молоді люди.

Ми вирішили ознайомити наших слухачів із творчістю цікавих і талановитих, на наш погляд, композиторів-неокласиків, постаралися створити для цього відповідну атмосферу, щоб слухачі, нехай на короткий час, могли забути про буденність.

У концерті взяли участь солісти філармонії Вікторія Осадча (мецо-сопрано), Геннадій Шульгін (тенор), Олександр Спіро (альт), Ірина Азимова (фортепіано і вокал) та квартет гітаристів «Classic Guitar» МФ КНУКіМ. Вела концерт музикознавець Олена Кузьміна.

Прозвучали інструментальні композиції Р. Льовленда, Р. Клайбермена, Йїруми, фрагменти з кінофільмів «Ромео і Джульєтта», «Улюбленець Нового Орлеану», арія з мюзиклу «Кішки», пісні з репертуару А.Сафини, А.Бочеллі та інших популярних вокалістів. Квартет «Classic Guitar» виконав старовинну, широко відому п'єсу композитора Й.Пахельбеля «Канон» в цікавій обробці з використанням елементів джазу, року та інших сучасних музичних стилів.

 
19 листопада 2017 року
 

Миколаївська обласна філармонія продовжує представляти серію концертів, присвячених своєму 80-річчю. 26 листопада у концерт-холі «Юність» ювілейну програму «Осінь сюрпризів» презентував глядачам естрадний ансамбль «Art Colors Band».

В концерті прозвучали вокальні та інструментальні твори українських і зарубіжних композиторів різних жанрів і стилів: джаз, рок, уривки з мюзиклів та кінофільмів, твори, які з’явились не так давно і такі, що вже стали класикою естради.

Концертні номери супроводжувались світовими ефектами та відеорядом на цифровому екрані.

Сюрпризом для глядачів стала участь в концерті не тільки відомих і улюблених артистів – заслуженого діяча мистецтв України Олега Кедіса, заслуженої артистки України Олени Бєлоусової, лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів Ірини Лозової, Геннадія Шульгіна, Віталія Коваленка, молодих вокалісток Катерини Лебедєвої та Ольги Маркової, танцювального колективу під керівництвом Богдана Білоножка, але і юних музикантів – Марини Кіладзе з кавербендом «Bad sister» та ансамблю скрипалів «Рондо» дитячої школи мистецтв № 2 м. Миколаєва (викладач – А.В.Папаянакі, концертмейстер – М.М.Селіванова).

Незвичайним, вражаючим сюрпризом став віртуозний виступ запрошеного гостя - кращого гітариста фестивалю «Червона рута» 1993 року, кращого за десятиріччя гітариста Миколаєва Геннадія Гримова, який у супроводі ансамблю «Art Colors Band» виконав композицію Джо Сатріані «Crushing Day».

Атмосферу концерту з гумором та імпровізаціями підтримували ведучі Оксана Дунаєвська та Сергій Розмариця.
Концерт пройшов з великим успіхом при повному залі. На жаль, поки що не у філармонійному. Адже і досі не маємо своєї будівлі і вимушені виступати в орендованих залах. Палац культури будівельників, в якому ми наразі базуємось має чудовий акустичний зал, але для таких великих естрадних концертів його ще потрібно обладнати відповідною апаратурою. А це можливо лише тоді, коли філармонія стане повноправним хазяїном палацу. Сподіваємось, довго чекати не доведеться.

 
19 листопада 2017 року
 

В Лютеранській церкві Христа Спасителя 19 листопада 2017р. відбувся камерний концерт із циклу «Популярна класика».

В концерті взяли участь солісти Миколаївської обласної філармонії: заслужений діяч мистецтв України Олег Кедіс (баритон), Віктор Макушин (флейта), Наталія Жело-Данильченко (домра), Олександр Спіро (альт), Ірина Азимова (фортепіано) та квартет гітаристів «Classic Guitar» МФ КНУКіМ.

Прозвучали твори Л. ван Бетховена, Н.Паганіні, Ф.Шопена, К.Дебюссі, С.Рахманінова, Й.Штрауса, Т.Дюбуа, Ф.Борна та ін.

 
11 листопада 2017 року
 

На теренах Миколаївщини мешкає понад 100 національностей. Кожна з них прагне зберегти свої традиції, культуру, жити в мирі і злагоді з іншими народами.

11 листопада Республіка Польща відмічала свій День незалежності. Наші країни мають багатовікову спільну історію, сповнену протиріччями та бурхливими подіями, але ми були і залишаємось не тільки сусідами і братами, але й народами з близькою культурою, яким не байдужа, як наша особиста, так і сумісна доля.

Миколаївська обласна філармонія ніколи не залишається осторонь знакових подій в культурному та громадському житті суспільства. Адже ми його активна і небайдужа частинка! Музика ж, як важлива складова культури, є універсальною мовою, зрозумілою кожному. Вона спроможна найточніше, найтонше відобразити наші почуття і думки, переказати їх іншим. В цей непростий час саме музика є одним з тих місточків, що поєднують різні народи, які можуть мати і близькі, і дуже відмінні культурні, релігійні, світоглядні особливості.

До Дня незалежності Польщі ми підготували подарунок миколаївським поляками і всім цінителям класичного мистецтва – концерт, в програму якого увійшли твори польських композиторів та поетів.

Головною метою цієї мистецької акції стало щире бажання її учасників висловити свою повагу братньому польському народові, пробудити інтерес до його культури, продемонструвати прагнення до порозуміння, плідної співпраці й розвитку міжнаціональних стосунків.

Ідея проведення концерту належить головному диригенту і художньому керівнику камерного оркестру «Ars Nova», заслуженій артистці України Вікторії Жадько. Нею ж була ретельно підібрана і укладена програма, вирішено ряд організаційних питань.

У 1995 р. Вікторія Жадько здобула звання лауреата й Золоту медаль на одному з найпрестижніших у світі конкурсів – конкурсі диригентів ім. Ґ.Фітельберга (м. Катовіце, Польща). За всю попередню та наступну історію конкурсу саме вона стала єдиною переможницею-представником слов'янської країни, а у 2007 р. - першою і єдиною на сьогодні серед українських диригентів була удостоєна честі працювати у складі журі цього високопрофесійного змагання музикантів. З того часу, будучи членом польсько-українського культурно-освітнього товариства «Криниця», Вікторія Жадько займається активною популяризацією польської культури й мистецтва в Україні, а української – в Польщі.

До здійснення ідеї, крім товариства «Криниця», активно залучилась Рада національних товариств Миколаївської області та Миколаївське товариство поляків.

На концерті були присутні: консул Генерального консульства Республіки Польща в Одесі Ярослав Галюба, начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної адміністрації М.Ф.Димитров, голова правління Ради національних товариств Миколаївської області Л.С-М.Каймаразова, голова Миколаївського обласного товариства поляків Є.Г.Селянська, представники національних товариств Миколаївщини.

В концерті взяли участь солісти: відома київська піаністка, лауреат міжнародних конкурсів, доцент Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського Оксана Ринденко; артист естрадного ансамблю «Art Colors Band» Миколаївської обласної філармонії Сергій Гальцев (саксофон); юний трубач, учень дитячої музичної школи №5 Олег Золотий. Ліричні вірші польських поетів-романтиків ХІХ-ХХІ ст. польською мовою прозвучали у виконанні Анастасії Валігури, Ольги Кульчицької, Лілії Шаманської, Олександра Магденка, Михайла Олійника.

Концерт пройшов в теплій, дружній атмосфері. Артистів довго не відпускали зі сцени, обдарували оплесками, квітами та усмішками. Після концерту глядачі жваво спілкувались та фотографувались на пам’ять з виконавцями і друзями.

Сподіваємось наш концерт стане вдалим початком нового творчого проекту.

 
29 жовтня 2017 року
 

Солісти Миколаївської обласної філармонії представили глядачам ще одну програму фестивалю «Бах і не тільки». Концерт відбувся 29 жовтня в Лютеранській церкві Христа Спасителя. Прозвучали твори Й.С.Баха, В.А.Моцарта, Й.Гайдна, Л. ван Бетховена, Ф.Шуберта, А.В’єтана, М. де Фалья.

В концерті взяли участь: заслужений діяч мистецтв України Олег Кедіс (баритон), Олександр Спіро (альт), Віктор Макушин (флейта), Наталія Жело-Данильченко (домра), Олексій Корольков (гітара), Анастасія Царикова (гітара), Вікторія Гвоздікова (фортепіано).

Концерт вела музикознавець Олена Кузьміна.

Фестиваль «Бах і не тільки», інші мистецькі проекти Миколаївської обласної філармонії з незмінним успіхом продовжують свій творчий шлях.

 
21 жовтня 2017 року
 

21 жовтня 2017 року у Палаці культури будівельників відбувся черговий концерт камерного оркестру «Арс Нова». Цього разу програму з колективом готувала заслужена артистка України Оксана Мадараш. До уваги глядачів були представлені твори британських композиторів різних епох, а сама програма так і називалась «Великі композитори Великої Британії». Ця музика не могла не зворушити кожного слухача, адже деякі з творів виконуваної програми були вже знайомі їм. Оксана Мадараш поглянула на цю музику під іншим кутом і запропонувала свої трактовки цих творів. Навіть для самих виконавців це був свіжий погляд на вже знайому музику. То ж глядачі довгими аплодисментами проводжали артистів зі сцени, а самі виходили з концертної зали зі щасливими обличчями та зануреною у прекрасну музику Душею. Чекаємо на нові зустрічі з цим чудовим диригентом та камерним оркестром «Арс Нова».

 
14 жовтня 2017 року
 

14 жовтня 2017 року в Палаці культури будівельників відбувся концерт «Узори і друзі», присвячений Дню захисника України, 80-річчю Миколаївської обласної філармонії та Миколаївської області. Свою майстерність і артистизм разом з ансамблем «Узори» дарували глядачам виконавці з Києва, Харкова, Одеси і Полтави. Заслужені артисти України Володимир Мурза (баян), Олександр Олійник (домра), Валентина Кириченко (домра) та Людмила Чернецька (бандура) з ансамблем «Млада» вітали Миколаївщину від міста Одеса. Лауреати Міжнародних конкурсів Олег Курінний (сопілка) та Наталія Костенко (домра) відповідно привезли вітання з Полтави та Харкова. Поряд з іменитими майстрами досить вдало виступив у концертній програмі студент 4-го курсу Національної музичної академії Євген Добровольський (вібрафон). Крім номерів, які грали «Узори» особисто, кожен з гостей виконував у супроводі ансамблю один твір з репертуару ансамблю «Узори» та один твір з власного репертуару. То ж такий обмін став яскравим концертом, який дуже тепло був прийнятий публікою та отримав високу оцінку присутніх професійних виконавців та викладачів. Глядачі гаряче аплодували та вигуками «Браво!» підтверджували своє захоплення від цієї програми. Але, краще один раз побачити, ніж 100 разів про це почути. То ж приємного перегляду запису концерту!

 
 
 
  картинка  
     
   
     
Copyright © PSP web-design studio, 2009-2017