Логотип
Миколаївська обласна філармонія
   
   
   
Новини | Про нас | Діяльність | Артисти | Наші зірки | Зворотній зв'язок
 
Наша діяльність (3 квартал 2017 року)
 
 

В цьому розділі Ми раді представити Вашій увазі інформацію про діяльність колективів Миколаївської обласної філармонії, що буде представлена у фото- та відеоформаті з деяких відповідних концертів.

30 вересня 2017 року
 

Концерт присвячений 80-річчю Миколаївської обласної філармонії, що відбувся 30 вересня 2017 року в Палаці культури будівельників, вдався урочистим та різножанровим. Ювілейна програма розпочалася виступом камерного оркестру «Ars Nova» під керівництвом заслуженої артистки України Вікторії Жадько. Звуки парафразу Ю. Шевченка «Ми є» на мелодію М.Вербицького «Ще не вмерла України і слава, і воля» налаштували присутніх на піднесений лад, а поезія Василя Стуса у виконанні ведучої, заслуженого діяча мистецтв України Тамари Півень надала високих смислових імпульсів всій програмі.

Камерний оркестр «Ars Nova» продемонстрував широкий діапазон музичних стилів від класики до творів сучасних композиторів. Соло на скрипці віртуозно та емоційно виконав гість з Ізраїлю Олександр Поволоцький. Художньою вдачею концерту став сумісний творчий проект Миколаївської обласної філармонії та МФ КНУКіМ – виступ камерного оркестру «Ars Nova» з квартетом гітаристів «Classic Guitare» (керівник - доцент кафедри музичного мистецтва Вікторія Сологуб).

Яскравим музичними номером привітали ювілярів гості з Полтавської обласної філармонії – тріо бандуристок «Вишиванка». Сюрпризом для глядачів став спільний виступ тріо та естрадного ансамблю «Art Colors Band» Миколаївської обласної філармонії. Цікаво прозвучав і інструментальний номер ансамблю із солістом Леонідом Безушком (кларнет).

Ансамбль української пісні «Вільні козаки» виконав низку обробок народних пісень та пісню керівника колективу Федора Сичова «Таврійська козачка».

В програмі виступу ансамблю народних інструментів «Узори», як завжди яскраво прозвучали два інструментальних твори та кілька пісень у виконанні солістів-вокалістів Ольги Дідусенко-Палій, Вікторії Осадчої, Олега Кедіса, Олени Бєлоусової, Ольги Лужинської, Дениса Місанчука. Соло на вібрафоні виконав молодий музикант, студент НМАУ ім. П.І.Чайковського Євген Добровольський.

Музичним подарунком привітала філармонію капела бандуристів Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової (керівник – заслужена артистка України, доцент кафедри народних інструментів Людмила Чернецька).

Головним сюрпризом ювілею став ще один спільний проект Миколаївської обласної філармонії та Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв: у фіналі концерту прозвучала фантазія на теми популярних мюзиклів Ендрю Ллойда Веббера у виконанні естрадно-симфонічного оркестру, в склад якого увійшли артисти філармонії та студенти і викладачі університету. Керував оркестром викладач кафедри музичного мистецтва В’ячеслав Латко.

Музичні виступи чергувалися з привітаннями друзів та колег філармонії: директора-художнього керівника Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Свистуна А.О., заступника директора Полтавської обласної філармонії, заслуженого діяча мистецтв України Біденка М.А, завідуючого кафедрою народних інструментів ОНМА ім. А.В.Нежданової, народного артиста України, доктора мистецтвознавства Єргієва І.Д., директора МФ КНУКіМ, заслуженого працівника культури України Федотової Н.В., директора МДВМУ, заслуженого діяча мистецтв України Сироти А.А., директора МККМ, кандидата культурології Мицика С.В., а також офіційних осіб: голови Миколаївської обласної ради Москаленко В.В., начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Димитрова М.Ф., депутата Миколаївської міської ради Карцева В.М., начальника управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Любарова Ю.Й.

Свята минають, а краса, гармонія і радість від багатогранного світу музики залишаються в наших душах і серцях назавжди.

 
24 вересня 2017 року
 

В рамках Всеукраїнського фестивалю національних культур «Дружба» і «Фестивалю хорошої української музики» пройшов концерт «Єдність у розмаїтті» камерного оркестру «Ars Nova» Миколаївської обласної філармонії.

Концепція програми будувалася на творах українських композиторів різного етнічного походження. Знаменно, що відкрила концерт увертюра до опери «Катерина» нашого земляка - композитора Миколи Аркаса, нагадавши про значний вклад цього автора в музичну культуру Миколаєва та України.

«Lamentoso» Сергія Турнєєва - композитора з Луганська, нині працюючого в Харкові, не могло нікого залишити байдужим по силі експресії та громадянському пафосу. Цьому також сприяло проникливе читання віршів вчительки-поетеси Юрети Хачатурян. Сергій Турнєєв спеціально приїхав до Миколаєва на прем'єру свого твору в нашому місті.

Яскравим контрастом музичних замальовок вразили «Чотири прелюдії» Івана Карабиця - класика української музики кінця ХХ - початку ХХІ століття. «Колискова для струнних» Олександра Левковича - українця, який живе в Канаді, стала ліричним центром концерту. «Українська фантазія» Петра Шольца і Олександра Ходаковського оживила зал знайомими мелодіями західноукраїнського фольклору. Сольну партію скрипки блискуче провів соліст Сергій Руднєв (м. Київ). Твори Володимира Птушкина «Автограф» і «Бредфордська відьма» своєю яскравою мелодійністю, пружними ритмами та енергією творення завершили концерт.

Органічно вписалися в загальний образний лад вірші Валерія Фальова - поета, журналіста, лауреата Національного конкурсу.

Високим змістовним рівнем і артистичністю можна відмітити виступ ведучої - заслуженого діяча мистецтв України Тамари Півень.

Творчим нервом концерту стала заслужена артистка України, лауреат багатьох конкурсів диригент Вікторія Жадько, яка провела виступ оркестру на гідному рівні.

На концерті був присутній начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації М.Ф.Димитров.

 
23 вересня 2017 року
 

23 вересня в Лютеранській церкві Христа Спасителя відбувся незвичайний концерт. Гостями Миколаївської обласної філармонії стали артисти з Одеси.

Незвичайним цей концерт став завдяки складу музичних інструментів, які досить рідко з’являються на нашій сцені. Це - старовинні інструменти клавесин і мандоліна.

Андрій Прахт та Ірина Лук’янчук – випускники Одеської національної музичної академії ім. А.В.Нежданової, лауреати міжнародних конкурсів в України, Польщі, Чехії, Австрії, Нідерландах, Литві. Вони активно концертують, виступають у невеликих камерних залах музеїв і старовинних особняків, у палацах і храмах. У Миколаїв приїжджають не вперше. Наші глядачі із задоволенням їх приймають і очікують на нові зустрічі.

Цього разу в концерті прозвучали твори легендарних композиторів минулого та музика сучасних авторів: І.С.Баха, А.Вівальді, О.Гібонса, В.Бірдемандера, К.Арігоні, Ф.Куперена, Дж.Качіні, К.Бальбатра,Т.Бідетті.
В концерті взяв участь молодий вокаліст Андрій Малініч (баритон).

 
17 вересня 2017 року
 

В Лютеранській церкві Христа Спасителя 17 вересня 2017 р. відбувся камерний концерт «Музика ХХ століття».

В концерті взяли участь солісти Миколаївської обласної філармонії: заслужений діяч мистецтв України Олег Кедіс (баритон), Віктор Макушин (флейта), Наталія Жело-Данильченко (домра), Олексій Корольков (гітара), Вікторія Гвоздікова (клавір).

Прозвучали твори К. Болінга, Х. Родріго, Ф. Шамінада, Дж. Гершвина та ін.

 
13 вересня 2017 року
 

13 вересня відбувся останній у 2017 році концерт сезону літніх музичних вечорів Миколаївської обласної філармонії у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі. Цього разу сезон завершував чудовий дует музикантів: Володимира Василенка - артиста ансамблю народних інструментів «Узори» Миколаївської обласної філармонії (баян) та Андрія Криворучка - директора дитячої музичної школи № 8 (гітара).

Співпраця музикантів в ансамблі «Акварель» продовжується вже кілька років. Склад колективу змінювався, додався контрабас, перкусія. Але навіть удвох музиканти призвели неймовірне враження на слухачів своєю майстерністю імпровізації, емоційністю та різноманітним репертуаром.

Слухачі аплодували на початку музики, якщо вгадували який твір будуть виконувати музиканти. Були й такі мелодії, які не вдалося розпізнати. Тобто, глядачі не тільки насолодилися новими трактовками вже знайомих творів, але й почули ще незнайомі мелодії, які так само викликали бурхливі оплески.

Сподіваємося, що ця творча майстерня буде продовжувати свою роботу і надалі.

 
9 вересня 2017 року
 

9 вересня у Палаці культури будівельників Миколаївська обласна філармонія відкрила свій 81-й сезон.

В концерті камерного оркестру «Ars Nova» прозвучала сюїта «З часів Хольберга» Едварда Гріга, «Серенада для струнних» Антоніна Дворжака та концерт «Alla rustica» Антоніо Вівальді.
Диригувала оркестром заслужена артистка України Вікторія Жадько.

Як завжди, концерт вела мистецтвознавець Тамара Півень, яка щойно отримала почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

В 81-му концертному сезоні Миколаївська обласна філармонія запрошує цінителів музичного мистецтва на нові зустрічі з цікавими виконавцями та чудовими творами. Протягом 2017-2018 рр. відбудеться ряд фестивалів, концертів і концертних циклів, в яких звучатиме стародавня та сучасна музика вітчизняних і зарубіжних композиторів. А 30 вересня 2017 року в Палаці культури будівельників відбудеться головна подія сезону – ювілейний гала-концерт творчих колективів і солістів до 80-річчя філармонії.

 
6 вересня 2017 року
 

Ще з часів Чарльза Чапліна музика є невід'ємною і важливою складовою частиною кіно. Володіючи унікальною магічною силою, вона посилює наші почуття, допомагає точніше зрозуміти задум авторів. Кращі фільми часто містять незвичайну музику, яка глибоко проникає в наші думки і серця. Хороша музика здатна навіть підняти посередню картину на більш високий рівень. Буває і так, що фільм непомітно йде в минуле, а музика продовжує жити, радувати і надихати не одне покоління.

До музики кіно, знайомої та улюбленої, звернулися артисти Миколаївської обласної філармонії. 6-го вересня 2017 року в Музичній вітальні Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру прозвучали пісні та мелодії з кінофільмів композиторів В.Дашкевича, М.Тарівердіева, Ю.Зацепіна, Г.Гладкова, М.Дунаєвського, Дж.Уільямса та багатьох інших. А теплу, душевну атмосферу музичного вечора створили для слухачів солісти філармонії Ірина Азимова, Геннадій Шульгін, Олександр Спіро, квартет гітаристів «Classic Guitare» Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв та ведуча концертної програми – музикознавець Олена Кузьміна.

 
30 серпня 2017 року
 

30 серпня 2017 року на Літньому театральному майданчику Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру відбувся концерт ансамблю української пісні «Вільні козаки».

В концерті прозвучали обробки українських народних пісень, твори відомих авторів, пісні заслуженого артиста України Олександра Сичьова та художнього керівника ансамблю Федора Сичьова, а також - українські гуморески у виконанні артистки і ведучої програми Юлії Коваленко.

Із сольними номерами виступили артисти ансамблю: Федір та Олександр Сичьови, Віталій Коваленко, Володимир Іванов, Андрій Луценко та гостя програми Олена Луценко.

На сцені, відповідно до анонсованої назви програми, блиснув дійсно яскравий «ліричний зорепад» мелодій та почуттів.

 
23 серпня 2017 року
 

Як завжди незабутні враження подарував слухачам ансамбль народних інструментів «Узори». Музичний керівник – заслужений артист України Іван Обревко.

До Дня Незалежності України в рамках сумісного проекту Миколаївської обласної філармонії та Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру ансамбль презентував програму української музики.

Концерт відбувся в Музичній вітальні театру 23 серпня 2017 року. Прозвучали інструментальні та вокальні твори композиторів П.Майбороди, В.Верменича, І.Бриля, І.Поклада, П.Матвійчука, українські народні пісні та мелодії в оригінальній обробці артистів ансамблю.

В концерті взяли участь: заслужений діяч мистецтв України Олег Кедіс, заслужена артистка України Олена Бєлоусова, лауреат міжнародного конкурсу Вікторія Осадча, а також – молодий музикант, студент IV-го курсу Національної музичної академії України ім. П.Чайковського Євген Добровольський.

Веселу гумореску та цікаві коментарі до концертних номерів чудовою українською мовою із чаруючими співучими інтонаціями, читала артистка розмовного жанру Оксана Гордзій.

Події минають, а добрий настрій і приємні враження залишаються в нашій пам’яті. Особливо такі, які зближують людей, як і цей концерт.

 
20 серпня 2017 року
 

У неділю 20 серпня в Лютеранській церкві Христа Спасителя в рамках циклу концертних програм «Шедеври світової класики» відбувся концерт старовинної музики.

У виконанні солістів Миколаївської обласної філармонії прозвучали твори композиторів А.Вівальді, Д.Скарлатті, А.Кореллі, Г.Генделя, Й.С.Баха, Ф.Е.Баха.

В програмі взяли участь: Віктор Макушин (флейта), Олександр Спіро (альт), Наталія Жело-Данильченко (домра), Олексій Корольков (гітара), Анастасія Царикова (гітара), Вікторія Осадча (мецо-сопрано), Вікторія Гвоздікова (клавір).

 
16 серпня 2017 року
 

За словами Стефана Цвейга, такого прекрасного покоління, як романтики, Європа не бачила з часів епохи Відродження. Чудові образи світу мрій, щирі почуття і прагнення до піднесеної духовності, - такими фарбами намальована музична культура романтизму.

Творчість композиторів-романтиків Л. ван Бетховена, К. Дебюссі, Р.Шумана, Ф.Шопена, Ф.Ліста, Й.К Мерца, Ф.Мендельсона представили на концерті 16 серпня 2017 р. солісти Миколаївської обласної філармонії.

У концерті взяли участь: Наталія Ревега (фортепіано), Олександр Спіро (альт), Олексій Корольков (гітара) та Анастасія Царикова (гітара).

Концерт відбувся в рамках спільного творчого проекту Миколаївської обласної філармонії та Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

Музичні програми романтичного напрямку завжди із задоволенням слухаються глядачами. Цей раз не став виключенням. У відповідь на тонке, натхненне виконання, слухачі тепло, із вдячністю приймали кожен номер програми.

 
9 серпня 2017 року
 

В естрадному концерті солістів Миколаївської обласної філармонії на Літньому театральному майданчику Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру знов звучали пісні про любов. І це не дивно. Бо тема кохання є невичерпною і близькою кожній людині.

В концерті 9 серпня 2017 року взяли участь: заслужений діяч мистецтв України Олег Кедіс, заслужена артистка України Олена Бєлоусова, лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів Денис Місанчук, Ірина Лозова, Геннадій Шульгін, ансамбль гітаристів «Classic Guitar», Ірина Азимова, Ольга Маркова та артисти танцювального жанру Миколаївської обласної філармонії.

Прозвучали пісні вітчизняних і зарубіжних композиторів, а також – сучасні інструментальні твори.

Концерт вели: артист Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Олександр Аркавенко та артистка Миколаївської обласної філармонії Оксана Дунаєвська.

 
2 серпня 2017 року
 

2 серпня 2017 року відбувся черговий концерт артистів Миколаївської обласної філармонії на літньому майданчику Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. Цього разу свою майстерність та калейдоскоп чудових мелодій дарували слухачам учасники ансамблю "Акварель".

Володимир Василенко демонстрував можливості електронного баяну, в якому поєднуються звичайні звуки баяну та різні тембри електронного модуля. Майстерне володіння гітарою та м'який тембр голосу показав Андрій Криворучко. Вадим Волощук чудово імпровізував на контрабасі та вів за собою увесь ансамбль. Гармонійно влився в колектив молодий музикант з набором ударних і шумових інструментів, студент 4-го курсу Національної музичної академії Євген Добровольський. Слухачам сподобалися виконувані твори, особливо за участі гостей Юрія Руля (саксофон) та Олега Курінного (сопілка). Відомі естрадні твори та легка джазова музика надовго залишили гарний настрій та гармонію у душах глядачів. Програму концерту разом з Володимиром Василенко та Андрієм Криворучко вела Олена Кузьміна, а баланс звуку забезпечив Геннадій Петренко.

 
26 липня 2017 року
 

Цієї середи відбувся черговий концерт філармонії на літньому майданчику Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

Свою майстерність та творче натхнення глядачам дарували артисти ансамблю народних інструментів "Узори" та солісти-вокалісти філармонії. До уваги цінителів цього колективу була представлена програма класичних творів, що є доволі незвичним та складним завданням для виконання на народних інструментах.

Але незважаючи на двох нових артистів у складі ансамблю - Ілги Кольц (домра прима) та Євгена Дмитренка (домра тенор) - завдання було виконано! Глядачі супроводжували бурхливими оплесками та шквалом емоцій як інструментальні твори, так і виступи вокалістів. Чудові арії та неаполітанські пісні пролунали у виконанні заслуженого діяча мистецтв Олега Кедіса та лауреата Міжнародного конкурсу Вікторії Осадчої. Чудові українські пісні у супроводі ансамблю виконала заслужена артистка України Олена Бєлоусова. Майстерно підтримувала емоційну атмосферу талановита ведуча Оксана Гордзій. Глядачі дякували за чудовий концерт та бажали артистам нових творчих здобутків.

 
19 липня 2017 року
 

В рамках сумісного концертно-театрального проекту Миколаївської обласної філармонії та Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру в Музичній вітальні театру відбувся концерт класичної вокальної музики. В концерті взяли участь солісти філармонії Вікторія Осадча, Геннадій Шульгін та Ірина Азимова. Прозвучали арії з опер та оперет, романси і пісні композиторів Дж.Верді, Г.Доніцетті, Ж.Бізе, Дж.Россіні, М.Римського-Корсакова, П.Чайковського, Ф.Легара, І.Кальмана та ін. Артисти співали соло, дуетами і тріо. Разом з концертмейстером Іриною Азимовою у новій якості – теж концертмейстера, виступила музикознавець філармонії Олена Кузьміна.

Вокальна класика незмінно є найпопулярнішим жанром академічної музики. Тому не дивно, що невелика Музична вітальна театру ледь вмістила майже півтори сотні слухачів.

Вели концерт незмінна ведуча камерних концертів філармонії Олена Кузьміна та артист Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Олександр Аркавенко.

Свій виступ артисти присвятили 80-річчю Миколаївської області та Миколаївської обласної філармонії.

 
12 липня 2017 року
 

Українська пісня запальна і лірична, народна чи естрадна розповідає про всі почуття і переживання людини, відображає її душу і серце.

Вміє чи не вміє людина співати, пісня завжди поряд з нею. Від народження і до останньої хвилини. Бо пісня – це душа нашого народу.

Чудовий віночок українських пісень подарували слухачам артисти Миколаївської обласної філармонії. 12 липня на Театральному майданчику Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру відбувся концерт за участю естрадного ансамблю «Art Colors Band» (музичний керівник – Андрій Зотов), солістів-вокалістів: заслуженої артистки України Олени Бєлоусової, Ірини Лозової, Катерини Лебедєвої, Тетяни Масельської, Ольги Паньків та артистів танцювального жанру під керівництвом Богдана Білоножка.

Прозвучали популярні естрадні пісні А.Кос-Анатольського, В.Івасюка, М.Мозгового, І.Поклада, К.Меладзе, В.Вакарчука та інших українських композиторів.

Вели концерт артисти Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Марина Васильєва та Євген Олійник.

Сумісний проект музичних вечорів Миколаївської філармонії та Російського театру на Літньому театральному майданчику триває. На глядачів чекають ще близько десяти цікавих різножанрових програм.

 
5 липня 2017 року
 

5 липня 2017 року відвідувачі концертів на літній площадці Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру могли насолодитися українськими піснями у виконанні ансамблю «Вільні козаки» Миколаївської обласної філармонії. Концерт пройшов на одному диханні, деякі глядачі навіть не помітили, як спливла година виступу. У програмі були представлені як народні пісні, так і покладені на власну музику слова Тараса Шевченка, Дмитра Павличка, Івана Франка. Андрія Малишка, Петра Симоненка і наших земляків – Дмитра Креміня, Юрія Гроссмана, Таїс Ліщинської, Петра Панянчука та Віктора Іванченка. Не обійшовся концерт і без авторських пісень Федора Сичова. Програму вела та читала гуморески чарівна Юлія Коваленко. Багатоголосся співу, чудові варіації та емоційний заряд виступу надовго залишаться у душах відвідувачів. За отримане задоволення глядачі дякували довгими аплодисментами.

 
 
 
  картинка  
     
   
     
Copyright © PSP web-design studio, 2009-2017